monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
TIME REMAINING 54:00 Which statement best describes the relationship between prophase and telophase? A. The spindle fibers bring the chromosomes together in pro
You are president of your school's hiking club, and you're taking a spring break trip to a local state park. One of your club members is an exchange student fro
Kiwi fruits weight ~ The weight of Kiwi fruits is normally distributed with an average weight of 76 grams and a standard deviation of 3.6 grams. What proportion
Which excerpt is an example of indirect characterization? A. Jett was a kind boy who was always willing to help anyone in need. B. Mariana was a chatterbox
Which equation is equivalent to - 15 = - 2x - 4x? -15 = 7x -15 = -6x -15 = 7x
Which of the following has zero acceleration? A. Person running 100m straight across a field at a constant speed B. A satellite orbiting at a constant speed C.
The fossil evidence found in these sedimentary layers BEST implies that A) land plants evolved from algae. B) land plants evolved after marine animals. C) v
All of the following are steps in the formation of a fossil except: A) complete consumption of a dead organism by decomposers. B) gradual decay and dissoluti
What are the thin fibers of the human nervous system called? A. Ligaments B. Nerves C. Spinal Cord D. Tendons Correct answer gets brainliest! Please hurry!
You add 0.5 moles of NaCl to water to make a 250 mL solution. What is the molarity of this solution? 0 4.0M 1.0 M 2.0 M 2.5M