jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

How many time zones are in China
How do you solve 3(m + 5 + 9m)
what is the extended metaphor in sonnet 43 by Shakespeare
If you can get this right, you get 15 points. I know the answer but do you? How Do Glow Sticks Glow?
4. Which statement best describes the relationshipbetween the content of news stories and how theyspread? On Twitter, Fake News Has Greater Allure than truth do
compare and contrast earth with outer planets
1. Which of the following is NOT part of the body’s first line of defense against disease? A. T Cells B. the skin C. mucous membrane D. tears
Translate the sentence into an equation. Six more than the product of a number and 9 is equal to 2.
What is logarithmic form of 16^1/2=4
During a research​ experiment, it was found that the number of bacteria in a culture grew at a rate proportional to its size. At 5​:00 AM there were 6 comma 000