kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

An infant smacking its lips to indicate that it wants food or drink is an example of__________.
The name of the stationary motor part that produces the magnetic field during operation is the​ _____.
Select the most appropriate country for each of the local marketing strategies listed below. 1. Print ad of mother and daughter wearing matching diamond earrin
What is 6532 rounded to the nearest thousand
In a system how much energy will be transferred or transformed at the end a a cycle A. 10% B. 50% C. 90% D. 100%
In Government contracting, one criterion for cost allowability is that the contractor's costs must comply with Generally Accepted Accounting Principles (GAAP) a
Which type of testing is done when one of your existing functions stop working?
How do you know "we seem to be a lot alike" is a statement of opinion? Btw Let's practice it page 148 grade 5
If a nucleus decays by gamma decay to a daughter nucleus, which of the following statements about this decay are correct? (There may be more than one correct ch
A painter falls from his ladder and tells you he has dislocated his shoulder again. When you attempt to splint the shoulder, it "pops back into place." What sho