keyasiatv keyasiatv
  • 02-09-2020
  • Mathematics
contestada

2. Find the unit rate. 6 rolls of paper towels for $5.04. Record only the numerical part of your
answer

Respuesta :

BruhItsNaiNai101 BruhItsNaiNai101
  • 02-09-2020

Answer:

6x5.04 =30.24

Step-by-step explanation:

I just multiplied.

Answer Link

Otras preguntas

a right triangle has a hypotenuse that is 40m long and one leg that is 32m long . Find the perimeter of the triangle.​
table Camillo is making gourmet peanut butter and jelly sandwiches for a food challenge. What is the unit price of a loaf of bread at each store? Store A: Stor
read line 111-114 of beowulf from him [cain] sprang every misbegotten thing,/ monsters and elves and the walking dead,/ and also those giants who fought agains
h(x)= 1/8x^3-x^2 What is the average rate of change of h over the interval −2≤x≤2?
can someone explain please??? I have a few of these. ​
> 10.0 grams of mercury(II) oxide react to produce 9.3 g of mercuryand oxygen. What is the mass of the oxygen produced?0.7 g19.3 g7.0 g1.7 g​
find the radius of the oblique cylinder (PLEASE HELP EXTRA POINTS)
What was the main reason for poor living conditions in cities?
During the closing process, which of the following would likely occur? Debit Revenue and Credit Income Summary Debit Cash and Credit Income Summary Debit Earned
Which cell structure do nutrients pass through to enter a cell?