velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

t is the midpoint of rq if r=12 t=-3 what is q
Which of these sentence contains a subordinate clause A books lined the shelves, but no one noticed them B Iam eager to learn the solution to this mystery C i
The chaconne made an astonishing metamorphosis into a butterfly is it a noun?
"i am on my mountain in a tree home that people have passed without ever knowing i am here" Explain the meaning of the above quote and describe how it affects
How much heat is needed to raise the temperature of 5.58 kilograms of iron from 20.0 Celsius to 1000.0 Celsius? Specific heat of iron is 450,000 J/(kgx Celsius)
The proccess of melting is also called cooling???
What's the equation?
An equation of the form ax+b=0 is called a​ __________ equation or a​ ________________ equation.
What is textual criticism?
What does it mean when an answer is written in terms of percentage?