willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
Which emotional force played a large role in the unification of Italy and Germany? A. nationalism B. dualism C. pacifism D. expressionism
In which part of a story is the lesson or main message revealed?
Which country has the highest population in Africa? Niger Cape Verde Ghana Nigeria
A nonprofit organization does not issue stock shares or distribute its extra funds to owners or shareholders. If all businesses were required to operate as nonp
what are supporting ideas?
What important idea about his beloved does the speaker in "When, in disgrace with fortune and men's eyes" convey? A. The love of his beloved makes him envy what
What is the term used for a play that is performed exactly as it is written? adapted direct translation indirect translation
Determine the nature of the roots: 5x^2+20x+20=0 a. no real solutions c. cannot be determined b. a unique real solution d. two distinct real solutions
Solve for x and express your answer as a logarithm. 3(5^x) = 48 Simplify your answer as much as possible.
A(n) ____ is the act of or process of arriving at a conclusion from facts or a premise. premise inference implication