dancergirl20156
dancergirl20156 dancergirl20156
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

A bagel and a slice of pie cost $4. The slice of pie cost $1.60 more than the bagel. How much did the bagel cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

$2.04

Step-by-step explanation:

$4-$1.60

Answer Link
santibp82
santibp82 santibp82
  • 18-12-2020

Answer:Bro u just saved my life with that answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

*Will Give Brainliest* Find the length of side xx in simplest radical form with a rational denominator.
What is the slope of the line that contains the points (–2, 7) and (2, 3)? A. 4 B. 1 C. –4 D. –1
There is no difference between a drama and a novel, each of tell a story Truth False
Does anyone know what topic this is ?
One fifth of a number is subtracted from one fourth of the number,the result is 8 more than 10.Find the number
Jacqueline is a 42-year-old woman who is in her third trimester of pregnancy. Jacqueline has had three other children; their birth weights were 9.0 lbs, 9.5 lbs
¿Por que echos se le recuerda a Adolf Hitler? Ayuda Por favor :]
A jet travels 500 kilometers in 40 minutes with a tail wind. Returning, the jet takes 50 minutes to cover the same distance. What is the rate of the plan and th
If the sequence 2, 4, 6, 10, 16, ... were to follow the same pattern as the Fibonacci sequence, what are the next three terms?
GIVEN THAT GENERAL TERM =7n+4 evaluate sum of 5th termand 6th term