rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

what is the expression for average rate of reaction
How long was the average workday during the early years of the industrial revolution?
I need help on this question
Dr. greer believes that children are natural problem solvers and it is from that ability that language is learned. dr. greer would probably not agree that child
help me answer this quickly plssss
if i make 15 dollars a month and i need 791 dollars how many months will i have to save up for
Starting at home Omar traveled up hill to the gift store for 30 minutes at just 10 mph he then traveled back home along the same path down hill at 30 mph what i
Voles possessing the long version allele of avpr1a are:
Help assap with french!!!!????
Why can gases and liquids both transmit heat by convection? a. Their particles are free to move away from each other b. They both have a fixed volume c. They bo