Seudónimo
Seudónimo
01-12-2014
Mathematics
contestada
what is the cost per unit
Respuesta :
AL2006
AL2006
01-12-2014
The cost per unit is
(cost for the whole batch of units)
divided by
(number of units in the batch)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 45+ )
Otras preguntas
Aunt Annie and her family traveled 253 miles on Tuesday and 157 miles on Wednesday. It is 473 miles from Annie's to Grandma's How many miles do they have left t
Directions: Simplify each algebraic expression by combining like terms.1. 7x2 – 5x + 10x - 8x?2.-6a3 + 5a3 + 2a? - a?3. - 4(x + 5) – 5(x - 1)4. -a + 5b - 6a + 5
What metal is used to make hard magnets?
Plz help with question 10
Given the unbalanced equation:- Al(SO )3 + - Ca(OH)2 +_ Al(OH)3 + caso,What is the coefficient in front of the caso, when the equation is completely balanced wi
One number is 5 times another number the difference between the two numbers is 1460 what is the two numbers
What is most likely Orwell's purpose for writing thispassage?Read the passage from Animal Farm.Within a few weeks Snowball's plans for the windmill werefully wo
the temperature is -2 if the temperature rises by 15 what is the new temperature
Given the following sequence {a^k} beginning with a0=4 4,11,18,25,32,39 What is the value of a4?
how to write a thesis for a descriptive essay