quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
Which item listed below is an example ola biktig factor in an environment? A. maple tree B. soll C. sunlight D. wind direction
(04.05) Which of the following is true about a function that is constant? (4 points) HELP PLEASE
Why did President Truman develop the containment policy after WWII?
can yall pls help wit this pls asap i will mark you brainliest if u are correct first
Using the dates in the writing place into the correct order below on the timeline In 320 BC the Mauryan Empire started with Chandragupta Maurya. Vasco da Gama
plss help asapp!!!! :p
DOES ANYONE KNOW THE ANSWER FOR SPINGBOARD 3.8 SOCIAL NETWORKING GOOD AND BAD ON KIDS ? HELP MEE I WLL GIVE 100 POINTS
divide until the remainder is zero.7.4 ÷ 4
PLS HELP What is the area, in square of the parallelogram below?
does going to salon and applying hair treatment healthy for the scalp?