Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

Graph the line that represents a proportional relationship between d and t with the property that and increase of 0.2 units in t corresponds to an increase of 1
In Heather's physics class, she had to solve the equation 7=12at2+ut for u. Which equation correctly solves for u?
Nosotros vivíamos en San Diego. Answer for Blank 1: Answer for Blank 2:
what was Hammurabi purpose for writing the code of Hammurabi
what is the German alphabetical order
Calculate the force of an 8kg object pushing up from the table
What’s the volume of the cylinder
what mineral is heavily mined in the western united states?
Determine the intercepts of the line 9x-7y=14
After the Reconstruction Era, the Southern states were economically disadvantaged because of A) waves of immigration. Eliminate B) the institution of slavery.