auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

Which grid shows the product of 0.3 x 3?
what is 232 + 88+ 61 =
Select the correct answer from each drop-down menu. Choose the correct word to complete the sentences to explain how different autotrophic organisms synthesize
answer dis plsss and explain too
El __escribe poemas. O A. autor OB. lector OC. protagonista OD. poeta
Need help asap Due tmrw
What is true about the solution to the system of inequities shown?-2 -5-4-3-2-1, y≤x-1 y≤ x-3 O All values that satisfy y ≤ x-1 are solutions. All values that s
Evaluate the series 12 + 6 + 3 + . . A) 21 B) 1.5 C) 2 D) 24
the daily recommended protein intake for endurance athletes ranges from ____ grams of protein per kilogram body weight
The type of fault that is produced in rocks depends directly on the type of stress that is applied to those rocks. Knowing this, what type of fault do you think