mykj7dh2yz
mykj7dh2yz mykj7dh2yz
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

If 6 oranges cost 5.20, what would be the price of 1 orange?

Respuesta :

23abdour
23abdour 23abdour
  • 03-04-2021

Answer:

1 orange cost 87 cents

Step-by-step explanation:

Set up:

[tex]\frac{5.20}{6}[/tex]

Divide by 6

0.866666667

Answer Link

Otras preguntas

Weight training has the biggest effect on
How many fractions are equalavent to 4/5
By sticking to one point in each paragraph you will help to
When a summary slide is inserted into a presentation, where does it appear? a. After the active slide in the presentation b. After the first slide of the pres
Which of the following areas borders the Pacific Ocean and has a Mediterranean style climate? British Columbia,northern Oregon, southern California, southern Wa
Which of the following should NOT be provided in a complaint letter? a. Purchase information. b. Reason for the complaint and expected results. c. Sarcastic
work out the volume of a cube of edge 4m
how many different arrays are possible for 7
What is the Dao of Ancient China?
You are planning for a breakfast party and need enough milk for 20 people. Each person will drink about 200mL of milk. Which us the bat estimate of the amount o