BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
1. Helen Luong, a currency trader for Pegasus Partners, uses the following futures quotes on the British pound (£) to speculate on the value of the pound. Briti
Read the passage from Eleanor Roosevelt’s speech on the adoption of the Universal Declaration of Human Rights. The Soviet proposal for deferring consideration o
15. The Incident Command System (ICS) is: A. A military system used in domestic incidents to ensure command and control of Federal resources. B. Most applicable
The absorbance (????)(A) of a solution is defined as ????=log10(????0????) A=log10(I0I) where ????0I0 is the incident‑light intensity and ????I is the transmit
Pls help with ST math
What does it mean to say that two variables are positively associated? Negatively associated? What does it mean to say that two variables are positively asso
At the end of last semester, your professor had a baby. In class, she notes that her baby weighed 7.2 lbs at birth. The other babies born in the hospital that w
Winter is just beginning in Antarctica, with temperatures 15 degrees below 0°F.
A company manufactures a product using machine cells. Each cell has a design capacity of 250 units per day and an effective capacity of 230 units per day. At pr
Solve each equation for m -5 =8