frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
0.7 x0.98 pleeees help somone
What problem is caused by maps being two-dimensional
Toya has a monthly mortgage payment of $950. Her annual property taxes are $1200, her PMI is $65/month, and her homeowners insurance is $940 per year. How much
The __________ was a company chartered by Queen Elizabeth I for trade with Asia that maintained control over India from 1757 to 1858.
Which is the order of these solutions from strong acid to strong base?solutions:household ammoniabattery acidbaking sodastomach acidantacid?
If you remain in the vehicle during a crash, rather than being thrown from it, you are __________.
Find a focus for this conic section. 9x^2+25y^2-200y+175=0
A volcano that has not erupted in a very long time suddenly has a plume of steam coming from it. Which stages best describe this volcano?
HELP MEH PLZ IT MAY BE SIMPLE BUT IM DUMB
Over a period of 6 months a colony of rabbits increases in number by 25% and then by a further 30% of there were originally 200 rabbits in the colony how many