lilymolen
lilymolen
04-03-2022
Mathematics
contestada
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Respuesta :
noir38
noir38
04-03-2022
Answer:
3x36
Step-by-step explanation:
Because he is getting 36 3 times so 3x36
By a Fourth grader
Answer Link
abig4tor
abig4tor
04-03-2022
the answer is 3x36y. 3 lawns, $36 dollars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
An airplane starts its takeoff by moving at 1.7 m/s. The plane must then accelerate at 3.0 m/s2 for the next 30s to reach its final takeoff speed. To the neares
important of discipline
A formula for finding the area of a rectangle is A=l?w. If you know the area (A) and length (l) of a rectangle, which formula can you use to find the width (w)?
Who led the Patriots in the Battle of Cowpens? Daniel Morgan Jack Daniel Pierce Morgan Morgan Daniel
What is the sum of the geometric series? 4 E (-2)(-3)^n-1 n=1 A. –122 B. –2 C. 40 D. 54
Gabat Inc. is a merchandising company. Last month the company's merchandise purchases totaled $67,000. The company's beginning merchandise inventory was $19,000
What is the approximate diameter of a capillary
Does the initial velocity of an object have anything to do with its acceleration? For example, compared to dropping an object, if you throw it downward would th
Let's investigateYou have an appointment at 2 o'clock at the dentist. Then you need to catch atrain one hour after your appointment. The walk to the train stati
Ramirez Company sells a product for $80 per unit. The variable cost is $60 per unit, and fixed costs are $4,850,000. Determine (A) the break-even point in sales