Wolfie679
Wolfie679
02-02-2017
Mathematics
contestada
plzzzz help asap lost ten u gain it asap
Respuesta :
crazykid1
crazykid1
02-02-2017
1.35/ 12 = 0,112 So the unit cost will be 0,112 Check the answer 0,112 *12 = 1.35
Answer Link
xphenomx
xphenomx
02-02-2017
The answer is A. $0.11 because you have divide 1.35 by 12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 58+ )
Otras preguntas
What is the frequncy of a wave that has a speed of 8m/s and a wave length of 2?
Aisy works at an ice-cream parlor. She is paid $10 per hour for the first 8 hours she works in a day. For every extra hour she works, she is paid 1.5 times her
What is presumptive identification of a microorganism?
You have been asked to lock a database. to do this you would, open the backstage view, click the save as tab, and then click ____ in the advanced area.
The ksp of agcl is 1.6 x 10-10. what is the solubility of agcl in 0.010 m fecl3? give your answer using scientific notation (1.23e-4) and to 2 significant figur
find the sum of the even integers between 30 and 70
Hen a thin copper wire that is 178 m long is connected between a 1.2-v potential difference, a current of 2.0 amps flows through the wire. what is the diameter
The price of mangoes is currently $5.00 per pound. At this price, producers are supplying 4,000 pounds of mangoes. Point C on the graph shows the current equili
Can somebody please help me with this problem
The angles of elevation froma point X to the top of flagpoles A and B are 35* and 45* respectively. If X lies in the middle of the flagpoles, find the ratio of