demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
How many 1/2 cm cubes fit inside a prism
where you often (sit)
Explain the process of how clouds form
2 qualities that can help to achieve the goals
recommend ways in which a grade 11 learner may use goals to plan for his studies
MZ Corporation produces fudge bars. Total fixed cost is $55,500. Each package of fudge bars sells for $4.95 with a variable unit cost of $3.10. What is the brea
two primary input computer devices
Assuming air to be mixture of gases by volume 20% oxygen and 80% nitrogen (both diatomic gases). Calculate the mass of 1dm ³ of air at STP?
decrease 64kg in the ratio of 5 :8
two primary input computer devices