TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
Which statement BEST expresses the main benefit of beets as a superfood? A) They contain nutrients that help keep the body healthy. B) They support a healthy h
Which of the following is implied by the requirement that a loss should be determinable and measurable to be insurable? I. The loss must be definite as to place
How does the excerpt relate to the premises of brown
PLEASEEE HELP ME!! I TRIED DOING IT BUT I CANT FIND NOTHING I DONT UNDERSTAND
did hood do anything to harm carr
A sample of gas in a balloon has an initial temperature of 21 ∘C and a volume of 1310 L . If the temperature changes to 70 ∘C , and there is no change of pressu
What is the y-intercept of the equation y= x^2-7x+10
What’s the base of a triangle if the area is 180cm but the height is 20
Are protons unstable
The number 0.0000000726 is equivalent to which of the following expressions? A. 7.26 x 10-8 B. 7.26 x 10-9 C. 7.26 x 10-7 D. 7.26 x 107 E 7.26 x 10