mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

what is a similar quote for Romeo and Juliet "my bounty is as boundless as the sea . My love as deep , the more i give to thee , the more i have , for both are
If the sun ran out of energy what would happen to the energy resources on earth
If y=2 when x=3. What is the value of y when x=9?
Who was Canada's FIRST prime minister.
what group was successful in achieving its goals at the congress of vienna , nationalists conservatists liberals or anarchists?
Lane is 10 times Mels age.  If the difference in their age is 27, how old is Mel?
I forgot what are homophones.Does anyone know what's a homophone.
What are preventable injuries and unpreventable injuries
Bethany's dog eats 450 grams of food per day. How many kilograms does the dog eat in a week
Alison wants to find out how much time people spend reading books. She is going to use a questionnaire. Design a suitable question for Alison to use in her ques