Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
Help me please………………………
a fixed amount of gas at 25.0 degrees Celsius occupies a volume of 10.0 L when the pressure is 629 torr. Use Charles law to calculate the volume the gas will oc
Solve for x. 5(2x - 1) = 6 A) x = 11/10(Fraction) B) x = 1/2 (Fraction) C) x = 1/10 (Fraction)
A line on a graph passes through the point (0, 5). Does the graph represent a proportional relationship?
Halla el valor de x : •27/x = x/3
Solve for X Answer choices 4 5 8 3 2
talk about routine day
Honestly, I'm trying my best to solve this but my Math XL is being so rude.
Someone help me solve this please…
Please help me ASAP!! Please explain your answer